İş ortağımız olmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz..
SİGORTACI KEDİ (1)
(+90) 312 232 11 03

iletisim@sigortacikedi.com

Pzt - Cmt 08:30 - 18:00

Pazar Kapalı

Anıttepe Mah. Turgut Reis Cad. No:34/A

Çankaya / Ankara

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Sigortacı Kedi / Sağlık Sigortaları / Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

tamamlayici-saglik-sigortasi-sigortaci-kedi-ankara

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası: Sağlığınızı Koruma Altına Alın

Tamamlayıcı sağlık sigortası şartlarından en önemlisi SGK’lı olmandır. SGK’lıysan, Bağ-Kur’luysan ya da devlet memuruysan tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilirsin. Ayrıca tamamlayıcı sağlık sigortasını, ailendeki 0-65 yaş aralığındaki diğer bireyler adına da yaptırabilirsin, fakat sigorta yaptırdığın aile bireyleri için ayrı ayrı prim ödemen gerekir. 

Yeni doğan bebekler 14 günlük olduktan sonra ebeveynli ya da ebeveynsiz sigortalanabilir. Fakat TSS’den yeni doğan bebeklerin olması gereken özel aşılar ve işitme testi masrafları karşılanmaz.

SGK’lı olmak gibi özel sağlık kuruluşlarından yararlanmakta belirli şartlara bağlıdır. Tamamlayıcı sağlık sigortası sadece SGK anlaşması olan özel sağlık kurumlarında geçerlidir. Bu açıdan TSS poliçenle sağlık hizmeti almak için SGK anlaşması olan özel hastaneleri tercih etmen gerekir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası ayakta ve yatarak tedavi olabileceğin teminatları kapsar. Rutin muayene kontrollerinden acil hastalık durumlarında ameliyat masraflarına kadar geniş bir teminat kapsamı vardır. Bunların yanında sigorta şirketlerine göre değişen farklı teminat türlerini de ek prim ödeyerek ya da ücretsiz şekilde TSS poliçene ekletebilirsin.

Acil bir hastalığın nedeniyle ya da kaza geçirmen durumunda yatarak tedavi olman gerekebilir. Özellikle ameliyat olman gerekirse masrafları düşünmek yerine TSS yatarak tedavi teminatını kullanabilirsin. Hastanede yatman gereken böyle durumlarda tamamlayıcı sağlık sigortan hastaneye yatış ve tedavi masraflarını karşılar. Hem ameliyat ücretin hem de öncesinde ve sonrasında yapılan tetkiklerin masrafları yatarak tedavi teminatı kapsamındadır. Ayrıca bu teminata; radyoterapi, diyaliz, kemoterapi, refakatçi giderleri de dahildir. Tamamlayıcı özel sağlık sigortası teminat kapsamlarının sigorta şirketlerine göre değiştiğini hatırlatalım.
 

Ayakta tedavi teminatı, hastanede yatmanın gerekmediği durumlarda muayene, tahlil, röntgen ve laboratuvar işlemleri gibi sağlık hizmetleri almanı sağlar. Tamamlayıcı sağlık sigortanla anlaşmalı özel hastaneye giderek muayene olabilir, doktorunun yönlendirdiği tahlil ve tetkiklerini ücretsiz şekilde yaptırabilirsiniz. Ancak özel muayenehanelerde geçerli değildir. Muayene başına sadece 15 TL katılım payı için ödeme yapman gerekir. Katılım payı dışında hiçbir ek ücret ödemeden sağlık sigorta poliçenden yararlanabilirsin.

TSS poliçeleri sigorta şirketlerine göre değişmekle birlikte genelde 5-10 ayakta tedavi hakkını kapsar. Yılda 5-10 muayeneden sonrası için ek ücret ödemen gerekebilir. Tabi sigorta şirketlerine ve poliçe teminatlarına göre bu limitin değişiklik gösterebileceğini belirtelim.

Fiziksel tıp ve rehabilitasyon uzman doktoru tarafından kişiye tedavi planı düzenlenirse bu durum ayakta tedavi teminat kapsamında karşılanır. 15-60 seans arası fiziksel tedavi uygulanabilir. Şirketlere göre değişiklik gösterebilir.

Doğum teminatı da satın alınabilir.

 Kapsam Dışı Kalan Haller:
Tamamlayıcı sağlık sigortası genel olarak check-up, diyetisyen, pskoloji, diş, gözlük ve lens hizmetlerini kapsamaz.  Ancak bazı şirketler poliçeye ek olarak yılda 1 kere kullanılmak üzere bazı kapsam dışı olan branşları hediye olarak verebilir. Bu nedenle teminatları inceleyerek ihtiyaçlarına en uygun tamamlayıcı sağlık sigortasını tercih edebilirsiniz.
 
Bekleme Süresi:
Kanun gereği modern görüntüleme işlemlerinde (MR, Tomografi, Mamografi vb.) ve planlı ameliyatlarda 3 aylık bekleme süresi mevcuttur. Bu bekleme süresi sona erdikten sonra teminat kapsamına alınan bütün tedavi masrafları sigorta tarafından karşılanır.
 
Ömür Boyu Yenileme Garantisi
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Poliçesi 1 yıl geçerlidir. Ancak aynı şirket üzerinden 3-4 yılın (şirketlere göre bu süre değişiklik gösterebilir) sonunda hasar/prim oranına bakılarak ömür boyu yenileme garantisi hakkı kazanılıp kazanılmadığına karar verilir. 
 
 

İletişim Bilgileri

Diğer Sağlık Sigortaları

ozel-saglik-sigortasi-sigorta-fiyatlari-min
Özel Sağlık Sigortaları
seyahat-saglik-sigortasi-sigortaci-kedi-min
Seyahat Sağlık Sigortası
yabanci-saglik-sigortasi-turkiye-sigortaci-kedi-min
Yabancılar İçin Sağlık Sigortası

Riskleriniz gerçekleştiğinde kedi gibi 4 ayak üstüne düşmek isterseniz...

×